"> Допорогові закупівлі. Відповідальність ⋆

ПЕРША ВІЙСЬКОВА СПІЛЬНОТА

Допорогові закупівлі. Відповідальність

Допорогові закупівлі. Відповідальність

Усім нам відомо, що за проведення надпорогових закупівель в будь-якій установі, відповідальність несе тендерний комітет. Але велику кількість договорів у господарській діяльності замовника займають допорогові закупівлі.

Зазвичай, такими договорами займаються особи без належного рівня знань у сфері закупівель. Це викликано тим, що в бюджетних установах не вистачає коштів для навчання вище зазначених осіб. Тому, чекаємо аудиторську службу та висновок про те, що вина за невчасно виставлені звіти про укладені договори покладається на тендерний комітет. В цьому випадку згадуємо норми чинного законодавства:
Наголошуючи на важливості гарантій захисту прав і свобод людини і громадянина, Конституція України встановила, що склад правопорушення як підстава притягнення особи до юридичної відповідальності та заходи державно-примусового впливу за його вчинення визначаються виключно законом, а не будь-яким іншим нормативно-правовим актом, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення – склад правопорушення, обов’язковим елементом якого є: протиправна поведігка (дія чи бездіяльність), наслідок (наприклад: несвоєчасно викладений звіт), причинний зв’язок між ними та вина (умисел,або необережність). Якщо відсутній склад адміністративного правопорушення – провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю.

Посадова особа, яку звинувачують у вчиненні адміністративного правопорушення (невчасно оприлюднений звіт про укладені договори,  або неправомірний поділ процедури закупівлі) повинна надати письмове заперечення в процесі ревізії, яке грунтується на тому що: посадова особа не знала про таке порушення, та не могла запобігти його вчиненню, але зробила усе, щоб виконати власні посадові обов’язки.

Відвідувачів сайту запрошую до дискусії даної статті. Чи були у Вас подібні випадки на практиці?

Не пропускай важливі новини – приєднуйся в Telegram – @URatio

 

СХОЖА ТЕМА:

Увага! Новий порядок проведення допорогових закупівель

 

0 0 голос
Рейтинг статті
Nika

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
nachfin
18.02.2019 16:56

Як правило, публікацію звітів про укладені договори “вішають” на секретаря тендерного комітету або на відповідальну особу (правда, не знаю в якій вч вони є). Чому так, тому що доступ на майданчик електронних закупівель має тільки секретар ТК. Оскільки для цього потрібно мати ЕЦП.
Хоча як варіант можна призначити кожного начальника служби відповідальним за публікацію своїх договорів. А на майданчик вони будуть заходить через свій ЕЦП (ПриватБанк) наприклад.

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x