"> Компенсація за піднайом житла військовослужбовцям в 2019 році. Що нового? ⋆

ПЕРША ВІЙСЬКОВА СПІЛЬНОТА

Компенсація за піднайом житла військовослужбовцям в 2019 році. Що нового?

Компенсація за піднайом житла військовослужбовцям в 2019 році. Що нового?

Постановою КМУ від 27 грудня 2018 р. №1160 внесені зміни до ПКМУ від 3 серпня 2006р. №1081 і від 26 червня 2013 р. №450. Зміни вступили в дію з 03.01.2019.

Що нового:

  • надано можливість військовослужбовцям за контрактом (сержантам, старшинам, солдатам), а також офіцерам за призовом отримувати грошову компенсацію за піднайм житла;
  • скасовано вимогу перебувати на квартирному обліку для отримання компенсації;
  • зменшено максимальний розмір виплати (відв’язали від мінімальної заробітної плати і прив’язали до мінімального прожиткового мінімуму);
  • зменшено перелік документів, які необхідні для оформлення компенсації за піднайом житла. Однак, зверніть увагу! До переліку документів додано інформаційну довідку з бюро технічної інвентаризації про нерухоме майно, яке належить військовослужбовцю та членам його сім’ї (оновлено 24.01.2018)
  • виплата компенсації припиняється у разі штучного погіршення військовослужбовцем житлових умов шляхом обміну займаного житлового приміщення, його псування або руйнування, відчуження придатного і достатнього за розміром для проживання житлового будинку. Таким чином, військовослужбовець не зможе «подарувати» своє житлове приміщення тещі і отримувати з чистою душею компенсацію за піднайом житла.

Тобто, солдат зібрав 6 документів (ато і менше), передбачених в п.5 ПКМУ №450, заніс їх в фінансово-економічну службу і почав отримувати коменсацію.

І це все? – спитаєш ти.

Не так все просто!

ГКЕУ надало роз’яснення від 09.01.2019 № 303/4/42 стосовно виплати компенсації за піднайом житла військовослужбовцям у 2019 році.

Найцікавіші тези цього роз’яснення:

  • відповідно до вимог ст.12 Закону «Про соціальний і правовий захист…» виплата компенсації за піднайом житла здійснюється військовослужбовцям у разі відсутності службового жилого приміщення за місцем проходження служби;
  • військовослужбовці, які виявили бажання отримувати компенсацію за піднайом житла повинні перебувати на обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом забезпечення службовими жилими приміщеннями (скасовано від 18.09.2019).

Останній пункт доволі цікавий, оскільки нова редакція ПКМУ №450 начебто відмінила вимогу про обов’язкове перебування на обліку. В попередній редакції цієї постанови у переліку документів для отримання компенсації за піднайом житла була довідка квартирно-експлуатаційного органу про перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (для осіб офіцерського складу, зазначених у пункті 1 цього Порядку) (особи офіцерського складу військових частин, які дислокувалися в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, і які переміщені з місць попередньої дислокації, подають довідку квартирно-експлуатаційного органу, в зоні відповідальності якого розташована військова частина (підрозділ), за новим місцем дислокації на підставі облікових списків станом на 1 липня 2014 р.). В чинній редакції цієї довідки немає. Але ГКЕУ – розпорядник коштів, вимагає, щоб всі перебували на обліку…

Виходячи з цього, алгоритм для отримання компенсації за піднайом житла військовослужбовцями наступний:

  1. Стати на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов (скасовано від 18.09.2019).
  2. Оформити компенсацію за піднайом житла (ті самі 6 документів + довідка про перебування на обліку).

Все просто 🙂

ПРОЧИТАЙ НОВЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ – скасовано обов’язкове перебування на обліку!

Якщо ти дочитав до кінця і в тебе залишився «порох в порохівниці» – запрошую на обговорення цієї теми на форумі. Не будь амебою – напиши свою думку!

5 1 голос
Рейтинг статті
URatio team

Підписатися
Сповістити про
guest
25 Коментарі
Старіші
Новіші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
nachfin
23.01.2019 17:47

Контрактники табунами бігають, висувають претензії з приводу необхідності ставати на облік. На якомусь сайті читали, що не потрібно ставати і тд….

Artur
23.01.2019 22:54

А про справку БТИ почему не написали? Новшество ещё то имхо.

Mykola
Mykola
18.04.2019 11:40

Я хочу отримувати компенсацію а не гуртожиток мені 31 рік розлучений маю дитину…що мені робити???

Віталій
Віталій
09.10.2019 21:06

Щоб отримати право на компенсацію, необхідно стати на квартирний облік в частині. Але якщо я знаходжусь на квартирному обліку в черзі міської ради в першій сотні. Тепер мені пропонують стати на чергу в частині десь в кінці другої тисячі, інакше не бачити мені компенсації за піднайом, не зважаючи на те, що я офіційно арендую житло, маю договір і з цього держава отримує податкові кошти. В той же час інші отримують цю виплату, мешкаючи в своїх квартирах, записаних на батьків, тещ и т.п. Чому в нас закони такі дурнІ? Тому що їх роблять дУрні!

Юрій
Юрій
22.10.2019 12:32

З нового:
1. Видання наказу начальника гарнізону м.Києва від 09.10.2019 № 15 – щодо визначення Переліку населених пунктів в безпосередній близькості від м.Києва, проживання в яких дозволяє своєчасно прибувати на службу… До переліку включено всі населені пункти майже в 50 км. від Києва. Всі хто має у визначених наказом населених пунктах власне житло (житло членів сім’ї), “мешкають” у гуртожитку чи спеціально пристосованій казармі – права на виплату компенсації за піднайом НЕ МАЮТЬ.
2. Розіслано НОВІ роз’яснення ГКЕУ ЗСУ від 18.10.2019, якими “спрощено і зменшено” кількість документів на піднайм – реально ж їх вписали ще більше, довідку БТІ не відмінили… Однак є й плюси – визначили що реєстрація і перебування на квартобліку не потрібно.

Андрій Сергійович
Андрій Сергійович
31.10.2019 20:08

А як на рахунок поновлення документів?
Знову повний список оновлювати????

Александр
Александр
03.11.2019 17:48

Компенсація виплачується при наявних кошторисних призначень!!! Надавати документи необхідно перед планування бюджету на наступний рік а не тоді коли заманеться!!!!

25
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x