"> Здійснення нагляду за засудженими військовослужбовцями, звільненими від відбування покарання ⋆

ПЕРША ВІЙСЬКОВА СПІЛЬНОТА

Здійснення нагляду за засудженими військовослужбовцями, звільненими від відбування покарання

Здійснення нагляду за засудженими військовослужбовцями, звільненими від відбування покарання

Відповідно до кримінально-виконавчого законодавства та Закону України “Про пробацію” на уповноважені органи з питань пробації покладається низка завдань, спрямованих на забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних правопорушень.

Зокрема, серед таких завдань є здійснення нагляду за засудженими, звільненими від відбування покарання з випробуванням.

В той же час, відповідно до ч.3 ст. 76 КК України, ч.1 ст. 163 КВК України повноваження щодо здійснення нагляду за поведінкою військовослужбовців, звільнених від відбування покарання з випробуванням, здійснюється командирами військових частин.

Поряд із цим, питання щодо порядку здійснення такого нагляду командирами військових частин кримінально-виконавчим законодавством не врегульовані.

Для вирішення питань щодо порядку здійснення нагляду 11.12.2018 була організована робоча зустріч представників Державної установи “Центр пробації” та Міністерства оборони України щодо виконання судових рішень стосовно засуджених військовослужбовців, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Представники зазначених установ вирішили узгодити такий порядок обміну інформацією:

 • У разі надходження до органу пробації судового рішення стосовно звільненого з випробуванням, якого призвано на військову службу, уповноважений орган з питань пробації ставить такого звільненого з випробуванням на облік в порядку визначеному нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України (заводить особову справу, направляє повідомлення до суду про прийняття судового рішення до виконання, повідомлення до Національної поліції України, інформує військовий комісаріат про звільненого з випробуванням із зазначенням тяжкості вчиненого ним злочину, тощо).
 • У день отримання судового рішення стосовно звільненого з випробуванням, якого призваного на військову службу, орган пробації надсилає запит до військового комісаріату щодо надання відомостей про призов такого засудженого на військову службу або прийняття його на військову службу за контрактом. До запиту додається копія вироку суду.
 • Військовий комісаріат протягом 3-х робочих днів інформує орган пробації про те, яким наказом засудженого призвано на військову службу, а також надає відомості про строк служби та до якої військової частини його направлено.
 • Орган пробації протягом 3-х робочих днів після надходження інформації з військового комісаріату про місце проходження засудженим військової служби надсилає особову справу до органу пробації, який наближче розташований до місця дислокації військової частини.
 • Орган пробації, який наближче розташований до військової частини, після отримання особової справи: ставить такого засудженого військовослужбовця на облік; напрвляє до військової частини виклик до органу пробації для ознайомлення військовослужбовця з обов`язками, покладеними на нього законом та судом; надсилає до військоовї частини копію вироку суду.
 • Командир військової частини забезпечує явку військовослужбовця до органу пробації, а у разі неможливості явки військовослужбовця, інформує про це орган пробації.
 • У разі явки військовослужбовця до органу пробації, орган пробації ознайомлює його з умовами випробувального строку, повідомляє, що контроль за його поведінкою у період військової служби буде здійснюватися командиром військової частини та попереджає про відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень.
 • У разі надходження з військової частини інформації про неможливість явки військовослужбовця до органу пробації, орган пробації надсилає до військової частини підписку за формою, встановленою нормативно-правовим актом Міністерства юстиції України, для ознайомлення військовослужбовця.
 • Командир військової частини ознайомлює військовослужбовця з підпискою та напрвляє її до органу пробації.
 • У період іспитового строку орган пробації раз на 3 місяці запитує у військової частини матеріали, що характеризують засудженого військовослужбовця,  а також інформацію про випадки притягнення його до адміністративної відповідальності.
 • У разі самовільного залишення військовослужбовцем частини, командир протягом 3-х робочих днів інформує орган пробації.
 • У разі закінчення іспитового строку в період військової служби орган пробації за умови відсутності інформації про систематичне вчинення військоовслужбовцем адміністративних правопорушень та з урахуванням характристик військовослужбовця направляє до суду подання про звільнення військовослужбовця від покарання. Після відправлення до суду подання, орган пробації інформує військову частину про час та місце проведення судового розгляду.
 • Командир військової частини забезпечує явку військовослужбовця до суду.
 • Після отримання органом пробації судового рішення про звільнення військовослужбовця від покарання (відмову у звільненні), орган пробації надсилає його командиру військової частини для відому та оголошення військовослужбовцю.
 • У разі, якщо під час іспитового строку органом пробації отримано інформацію про вчинення військоовслужбовцем трьох і більше ідміністративних правопорушень, до військової частини надсилається попередження про можливість скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення для відбування призначеного судом покарання, для оголошення військовослужбовцю.
 • Командир військової частини ознайомлює військовослужбовця з попередженням та надсилає його до органу пробації.
 • Органом пробації надсилається подання до суду для вирішення питання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням.
 • Після напрвлення подання, орган пробації інформую про час та розгляд подання в суді.
 • У разі звільнення з військової служби засудженого військовослужбовця у період іспитового строку, військова частина інформує про це орган пробації за 10 днів до звільнення (допускається інформування телефонним звязком або електронною поштою). У такому разі орган пробації надсилає до військової частини виклик до органу пробації для вручення засудженому.
 • Військова частина інформує орган пробації про вручення військовослужбовцю виклику.

0 0 голос
Рейтинг статті
Nika

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x