"> Деякі питання оплати відряджень ⋆

ПЕРША ВІЙСЬКОВА СПІЛЬНОТА

Деякі питання оплати відряджень

Деякі питання оплати відряджень

Щодо виплати військовослужбовцям, які забезпечуються триразовим харчуванням під час відрядження, добових за день прибуття до місця відрядження та за день вибуття з нього.

Порядок направлення військовослужбовців у відрядження визначений Інструкцією про відрядження військовослужбовців Збройних Сил України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 20 лютого 2017 року № 105 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16 березня 2017 року за № 364/30232) (далі – Інструкція).

Відповідно до абзацу 11 пункту 24 Інструкції виплата добових військовослужбовцям не здійснюється за дні, коли вони (у передбачених законодавством випадках) забезпечуються триразовим харчуванням за рахунок держави.

Відповідно до абзацу 12 пункту 3 Інструкції на підставі наказу про направлення у відрядження військовослужбовцям оформлюється у встановленому порядку посвідчення про відрядження.

Додатком 31 до Інструкції з діловодства Збройних Сил України, затвердженої наказом Генерального штабу Збройних Сил України від 07 квітня2017 року № 174, встановлено форму посвідчення про відрядження (додається), на звороті якої робиться відмітка “забезпечувався триразовим харчуванням з _________ по__________20__ р ”.

Ураховуючи зазначене, якщо військовослужбовець не забезпечувався триразовим харчуванням у день прибуття (вибуття) до місця відрядження, такий день не входить до періоду, за який робиться вищезазначена відмітка, а військовослужбовець має право на отримання добових виплат у повному розмірі, якщо інше не передбачено законодавством.

Щодо компенсації військовослужбовцю вартості витрат на харчування, включеної до рахунків на найм житлового приміщення та проїзних документів, якщо така вартість перевищує розмір добових.

Відповідно до абзацу 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 “Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів” (далі – Постанова) та абзацу 3 пункту 12 Інструкції витрати на харчування, вартість якого включена до рахунків на оплату вартості проживання у готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях або до проїзних документів, оплачуються відрядженим військовослужбовцям за рахунок добових витрат.

Абзацом 5 пункту 5 розділу II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року № 59, визначено, що якщо вартість харчування включається до рахунків на найм житлового приміщення, проїзних документів без визначення конкретної суми, добові витрати відшкодовуються в розмірах, що визначаються у відсотках сум добових витрат для України згідно з додатком 1 до Постанови, зокрема 80 відсотків – при одноразовому, 55 відсотків – дворазовому, 35 відсотків – триразовому харчуванні.

Отже, компенсація суми вартості харчування, включеної до рахунків на найм житлового приміщення та проїзних документів (за умови зазначення конкретного розміру такої суми в рахунках), відбувається виключно в межах суми добових витрат, на які має право військовослужбовець за весь період відрядження.

Перевищення суми вартості харчування, яка включена до рахунків на найм житлового приміщення та проїзних документів, суми добових витрат, на які має право військовослужбовець за період відрядження, військовослужбовцю не компенсується.

 

Щодо оплати відряджень військовослужбовцям і працівникам Міністерства оборони України в разі направлення їх у відрядження до вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів) для складання вступних іспитів.

Відповідно до абзаців 3, 4 підпункту 4.4 Правил організації забезпечення військових частин, установ та організацій Збройних Сил України, затверджених наказом Міністерства оборони України від 22 травня 2017 року № 280 (далі – Правила), оплата службових відряджень військовослужбовцям і працівникам здійснюється за постійним місцем служби (роботи) або військовою частиною, звідки вони направлені у відрядження. У разі направлення військовослужбовців і працівників у службове відрядження за завданням або за викликом органів військового управління відшкодування витрат, пов’язаних з відрядженням, здійснюється за постійним місцем служби (роботи) або військовою частиною, звідки вони направлені у відрядження.

Згідно з абзацом 5 підпункту 4.4 Правил за місцем відрядження здійснюється відшкодування витрат на службові відрядження військовослужбовцям, направленим на навчальні та підсумково-випускні збори слухачів заочних факультетів вищих навчальних закладів, та військовослужбовцям, направленим на навчання, на курси системи підготовки, удосконалення та підвищення кваліфікації кадрів зі збереженням посад за постійним місцем служби.

Враховуючи зазначене, відшкодування витрат, понесених військовослужбовцями і працівниками Міністерства оборони України у разі їх направлення у відрядження до вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів) для складання вступних іспитів, необхідно здійснювати за постійним місцем служби (роботи) або військовою частиною, звідки вони направлені у відрядження.

Вступай в ком’юніті!

Джерело – розяснення ДФ МОУ  НР 248/2/3/1043

0 0 голос
Рейтинг статті
URatio team

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x