ПЕРША ВІЙСЬКОВА СПІЛЬНОТА

Втрата виконавчого листа

Втрата виконавчого листа

Досить часто трапляються випадки, коди втрачаєш важливий документ. Це життя!
Що робити у випадку втрати виконавчого листа у військовій частині, або державним виконавцем? Варто зазначити, що виконавчий лист вважається втраченим, не лише тоді, коли його загублено, вкрадено, але й у разі знищення чи істотного пошкодження, що унеможливлює його  виконання.

Повноваження щодо відновлення виконавчого листа – дублікату має суд, який видав оригінал такого документу. Але, для отримання дублікату є певний обовязковий алгоритм дій:

  • заява стягувача (стороною у справі, на користь якої винесено судове рішення), або подання державного виконавця (якщо оригінал виконавчого листа було втрачено в процесі здійснення виконавчого провадження). Окремих вимог щодо написання такої заяви нормами чинного законодавства не визначено. Але, виходячи із судової практики, зява про відновлення виконавчого листа має містити такі ж відомості, що й позовна заява. Тому що, якщо у заяві відсутні посилання на докази, якими підтверджується втрата виконавчого листа, суд вправі залишати її без руху. Обовязковим доказом є те, що даний виконавчий лист не був звернений для стягнення до Державної виконавчої служби.
  • Важливо! Із заявою про видачу дубліката виконавчого документу можна звернутися лише в межах строків пред’явлення його до виконання, а у разі пропуску такого строку одночасно із заявою про видачу дубліката слід подавати і заяву про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого документа до виконання.
  • В разі прийняття заяви, суд призначає її до розгляду в судовому засіданні, з повідомленням про розгляд сторін виконавчого провадження і заінтересованих осіб (явка сторін є їх правом, а не обовязком).

  • За результатами розгляду заяви або подння про видачу дублікату виконавчого листа суд виносить ухвалу. Така ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.

У випадку, якщо судом відмовлено у видачі дублікату виконавчого листа командир військової частини призначає службове розслідування, в якому визначає винних посадових осіб.

Довідково: відповідно до Інструкції з організації претензійної та позовної роботи, представництва інтересів у судах і виконання рішень судів у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 30.12.2016 № 744 наказом командира військової частини має бути визначено посадових осіб відповідальних за організацію роботи з виконавчих проваджень. Пунктом 5.4. визначено – у разі непредявлення виконавчого листа до виконання, крім випадку добровільного його виконання командир військової частини зобовязаний провести службове розслідування для встановлення винних осіб та відшкодування збитків.

0 0 голос
Рейтинг статті
Nika

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x