ПЕРША ВІЙСЬКОВА СПІЛЬНОТА

Виплата надбавки донорам крові та (або) її компонентів – ДФ МОУ

Виплата надбавки донорам крові та (або) її компонентів – ДФ МОУ

Відповідно до статті 2 Закону України “Про донорство крові та її компонентів” (далі – Закон) донорство крові та її компонентів – добровільний акт волевиявлення людини. За особистим визначенням донора давання крові та (або) її компонентів може здійснюватися безоплатно або з оплатою.

Згідно зі статтею 11 Закону та рішенням Міністра оборони України від 24.06.2019 № 248/4800 військовослужбовцям строкової військової служби та курсантам військових навчальних закладів (у т.ч. із числа осіб9 які перебували на військовій службі за контрактом перед зарахуванням на навчання), які безоплатно два рази протягом 12 місяців здали кров та (або) її компоненти в кількості максимально допустимих доз, надається право на одержання грошової надбавки в розмірі 25 відсотків (далі – надбавка) призначеного їм грошового забезпечення протягом шести місяців після другої здачі крові та (або) її компонентів у зазначеній кількості.

Пунктом 3 Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.08.2005 № 385 (далі – наказ МОЗ № 385), максимально допустимі дози здачі крові та (або) її компонентів становлять:

  • кров – 450 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл);
  • кров – 300 мл, особам з масою тіла менше 50 кг;
  • плазма – 600 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл);
  • заготівля плазми для виробництва препаратів плазми методом автоматичного плазмаферезу – 800 мл.

Виплата надбавки здійснюється згідно з наказом командира (начальника) військової частини (військового навчального закладу) на підставі відповідної довідки (форма 435/о, затверджена наказом МОЗ № 385), виданої донору за місцем здавання крові та (або) її компонентів.

Виплата надбавки здійснюється за місцем проходження служби (навчання) цих донорів або місцем їх перебування на грошовому забезпеченні.

Законом не передбачена виплата надбавки військовослужбовцям строкової військової служби та курсантам військових навчальних закладів (у т.ч. із числа осіб, які перебували на військовій службі за контрактом перед зарахуванням на навчання), які протягом дванадцяти місяців безоплатно здали кров та (або) її компоненти в сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам.

Відповідно до пункту 14 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260, грошове забезпечення (у т.ч. надбавка), не виплачене (не виплачена) військовослужбовцю своєчасно або виплачене (виплачена) в меншому, ніж належало, розмірі, виплачується за весь період, протягом якого він мав право на нього (неї).

Розмір надбавки обраховується виходячи з розміру грошового забезпечення, яке військовослужбовець отримував, коли мав право на її отримання.

Для виплати необхідно забезпечити:

  • підготовку органами персоналу проектів наказів про виплату надбавки за зверненнями військовослужбовців, які підтвердять факт дворазової безоплатної здачі крові та (або) її компонентів в кількості максимально допустимих доз протягом 12 місяців;
  • обов’язкове погодження проектів наказів для здійснення зазначеної виплати начальниками медичної та фінансово-економічної служб військової частини (військового навчального закладу); ведення медичними службами військових частин (військових навчальних закладів) обліку донорів, які безоплатно здають кров.

У разі вибуття зазначеної категорії військовослужбовців із військової частини (військового навчального закладу) у пункті 4 грошового атестата (форма № 2) або в пункті 1 грошового атестата (форма 19) зазначається дата, до якої включно виплачено надбавку, та додається засвідчена гербовою печаткою військової частини (військового навчального закладу) копія довідки щодо надання донорам пільг (форма № 435/о).

 

ПО ЦІЙ ТЕМІ:

Виплата надбавки донорам крові та (або) її компонентів

 

0 0 голос
Рейтинг статті
URatio team

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x