ПЕРША ВІЙСЬКОВА СПІЛЬНОТА

Алгоритм дій неоскарження судових рішень щодо виплат за фондом грошового забезпечення

Алгоритм дій неоскарження судових рішень щодо виплат за фондом грошового забезпечення

Алгоритм дій стосовно отримання письмової згоди на неподання позову в інтересах Міністерства оборони України або Збройних Сил України, відмови від позову, зменшення позовних вимог, зміни підстави та предмету позову, залишення позовної заяви без розгляду, визнання позову, пред’явленого до Міністерства оборони України або Збройних Сил України, повністю або частково, укладення мирової угоди, неоскарження судового рішення, прийнятого не на користь Міністерства оборони України або Збройних Сил України, визначено Інструкцією з організації претензійної та позовної роботи, представництва інтересів у судах і виконання рішень судів у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 30.12.2016 № 744 (далі – Інструкція).

Відповідно до пункту 3.2 Інструкції керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, територіальних юридичних підрозділів (управлінь, відділів), командирам (начальникам, керівникам) інших органів військових управлінь, з’єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів і військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, установ, організацій Збройних Сил України (далі – командири військових частин) дозволяється не оскаржувати судові рішення щодо виплат за фондом грошового забезпечення, прийняті не на користь Збройних Сил України або Міністерства оборони України, після їх погодження із директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України як відповідальним за бюджетну підпрограму за умови їх погодження з:

  • начальником юридичної служби виду (роду військ, сил) Збройних Сил України – для військових частин, які підпорядковані видам (родам військ, силам);
  • начальником юридичної служби Генерального штабу Збройних Сил України – для військових частин, які безпосередньо підпорядковані Генеральному штабу Збройних Сил України та його структурним підрозділам;
  • відповідальними посадовими особами Юридичного департаменту Міністерства оборони України – у судових справах стороною або третьою особою в яких виступає Міністерство оборони України.

Для цього подається клопотання командира військової частини довільної форми. До клопотання додаються копії всіх рішень судів по справі та розрахунок суми коштів, необхідних для виконання рішення суду, який підписується командиром військової частини та начальником фінансового органу.

Клопотання надсилається безпосередньо до вищезазначених юридичних підрозділів для розгляду. Залишати клопотання без розгляду не дозволяється.

Після його розгляду на підставі аналізу судової практики за аналогічними судовими справами (в разі прийняття позитивного рішення) клопотання протягом двох робочих днів з дати надходження передається до фінансово-економічного управління виду (роду військ, сил) для перевірки відповідних фінансових розрахунків (крім військових частин, які знаходяться на фінансовому забезпеченні в Департаменті фінансів Міністерства оборони України).

Якщо підстав для неоскарження судового рішення в апеляційному (касаційному) порядку немає, зазначені структурні підрозділи письмово інформують командира військової частини про прийняте рішення.

Довідково. Частинами 5, 6 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VІ1 передбачено, що висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами під час застосування таких норм права.

Фінансово-економічні управління видів (родів військ, сил) після перевірки відповідних фінансових розрахунків клопотання з усіма вищезгаданими документами протягом двох робочих днів надсилають у Департамент фінансів Міністерства оборони України для прийняття рішення.

Клопотання з усіма вищезгаданими документами, що надійшли від військових частин, які знаходяться па фінансовому забезпеченні в Департаменті фінансів Міністерства оборони України, після погодження вищезазначеними юридичними підрозділами безпосередньо надсилаються в Департамент фінансів Міністерства оборони України для прийняття рішення.

За результатами розгляду Департамент фінансів Міністерства оборони України інформує командира військової частини про прийняте рішення в письмовому вигляді.

Якщо письмової згоди не оскаржувати судове рішення немає, командир військової частини зобов’язаний у межах строків апеляційного (касаційного) оскарження негайно вжити заходів для забезпечення належного захисту інтересів Збройних Сил України та Міністерства оборони України в судах та інших юрисдикційних органах.

 

Джерело – Департамент фінансів Міністерства оборони України / Юридичний департаменту Міністерства оборони України

5 1 голос
Рейтинг статті
admin

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x